Najlepsze covery "Creep" Radiohead

Dzisiaj zapraszam Was do kilku nagrań piosenki zespołu Radiohead pt. "Creep". Wszystkie pochodzą z programów typu talent show. Piosenka jest dosyć smutna, dlatego wykonawcy mają wielkie pole do popisu swoimi interpretacjami. Zapraszam!

Znalezione obrazy dla zapytania radiohead

1. Brian Justin Crum 

Znalezione obrazy dla zapytania brian justin crum creep

Brian podszedł do piosenki bardzo uczuciowo. Już w przesłuchaniach opowiedział jurorom o tym, że był prześladowany na tle homofobicznym. W jego głosie słychać to cierpienie, upokorzenie i to, jakim odmieńcem się czuł. Naprawdę, mimo przejść, uważam wybór piosenki za idealnie trafiony. Czy widowni się podobało? Myślę, że najlepiej oddaje to chwila ciszy tuż po tym, jak skończył śpiewać.
Nie chwalił się w tym wykonaniu ozdobnikami, popisami wokalnymi i tym, co jeszcze potrafi. Poszedł w prostotę i to jest cudowne. Widać, że magia głosu płynie z duszy, a technika jest dodatkiem.


2. Ada Vox

Znalezione obrazy dla zapytania ada vox creep

Chociaż nie powiedziała tego wprost, myślę że i ona nie miała łatwego życia. Bo czy osoba, która źle czuje się w swoim ciele może mieć z górki? Na pewno też, jako drag queen, spotkała się z szyderstwami.
Jurorzy przed występem mówili, że nie są pewni występu Ady, ponieważ pokazuje zbyt wiele wokalnych trików. Ja sam jestem oczarowany zdolnościami, skalą głosu, ale też i emocjonalnością tej wokalistki. Ktoś może powiedzieć, że faktycznie przesadziła z ozdobnikami i wokalizami. Ja powiem, że taka jest prawdziwa i tak brzmi jej krzyk błagania o zrozumienie i zaakceptowanie.

3. Alessandra Salerno

Znalezione obrazy dla zapytania alessandra salerno creep

Alessandra ma niezwykle urzekającą barwę głosu. Słychać, jak przeżywa każde słowo. Nawet wtedy, gdy fotele zaczęły się odwracać, nie wypadła z "transu" swoich myśli, wspomnień.
Górne dźwięki, które wykonała wypełnione były czymś zapierającym dech w piersiach. Dosłownie nie chce się zagłuszyć jej śpiewu chociażby oddechem.
Chrypa, którą słychać nadaje wszystkiemu jeszcze więcej dramatyzmu. Aż chce się przewijać od nowa i od nowa.
P.S. Czy ktoś wie, jak nazywa się ten instrument?

4. Dalton Harris


Podobny obraz

Także i tutaj, w głosie Daltona, króluje emocjonalność. Przy tym słychać niezwykle mocne podparcie oddechowe dające efekt mocnego głosu. Tutaj z kolei już jest się do czego przyczepić, bo liczba ozdobników i skoków między rejestrami jest zbyt duża. Niemniej Harris prezentuje się równie dobrze, jak jego poprzednicy.

5. Ciaran O'Driscoll 

Znalezione obrazy dla zapytania ciaran o'driscoll creep

Tutaj wchodzimy w śpiew rozrywkowo-operowy. Z pianinem w tle również tworzy magię, trenerzy mają łzy w oczach. U Ciarana zachwyca skala głosu. Słyszymy zarówno bardzo wysokie, jak i niskie dźwięki.
Przede wszystkim jest bardzo wrażliwy, a jego głos mimo silnego postawienia, jest bardzo delikatny i idealny do właśnie takich ballad.
Niestety nie znalazłem żadnych wzmianek o jego przeszłości, a wielka szkoda.


Jak Wam się podoba zestawienie? Które wykonanie najlepsze? A może znacie jakieś inne, pasujące do listy wykonania?

Komentarze

Publikowanie komentarza

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *